LUKSOR Z MARSA ALAM

LUKSOR Z MARSA ALAM

Luksor z Marsa Alam

Luksor najczęściej nazywany jest w przewodnikach największym muzeum na otwartym powietrzu. To prawda i warto to zobaczyć. Miasto położone jest na Wschodnim i Zachodnim brzegu Nilu a ilość zabytków jakie można tam znaleźć zachwyca badaczy starożytności cały czas! Prawy i lewy brzeg Nilu po prostu jest przepełniony posągami i świątyniami.
Proponowana przez nas jednodniowa wycieczka zaczyna się dojazdem z Państwa hotelu w Marsa Alam do Safagi do policyjnego punktu kontrolnego, potem trasa do Luksoru (wyjazd między godz. 3.30 a 4.00 – dokładną godzinę zbiórki podajemy już na miejscu w zależności od lokalizacji hotelu). Podróż trwa około 5.5 godziny. Zwiedzanie rozpoczyna się od Świątyni w Karnaku – tutaj dołącza polskojęzyczny licencjonowany przewodnik. Później przepłynięcie na drugą stronę Nilu egipską łodzią motorowa. Tam obiad w formie szwedzkiego stołu, napoje dodatkowo płatne. Po obiedzie fabryka alabastru i zwiedzanie Doliny Królów. Wejście do wybranych 3 grobowców wliczone jest w cenę wycieczki. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania grobowca Tutenchamona za dodatkową opłata – obecnie cena to 300 funtów egipskich. Jadąc dalej zwiedzimy Świątynię Hatszepsut, a na koniec zwiedzimy Kolosy Memnona. Świątynia Hatszepsut jest to przepiękna wykuta w skale świątynia grobowa jedynej kobiety-faraon. Powrót do hotelu około godziny 23.00-23.30 (w zależności od lokalizacji hotelu). Na wycieczkę należy zabrać własne śniadanie i napoje. Luksor jest gorącym miastem a wszystkie świątynie znajdują się w pełnym słońcu – prosimy zabrać nakrycia głowy i założyc przewiewne ubrania.

Cena: 82$ osoba dorosła, dziecko w wieku 4-12 lat 41$, dziecko poniżej 4 lat gratis

Wycieczki odbywają się we wtorki, czwartki i niedziele.
Dodatkowo płatna wycieczka na Wyspę Bananowa około 13 USD
Środek transportu zależy od ilości uczestników (autokar, coaster, microbus) a minimalna liczba uczestników to 2 osoby. Odbiór z niektórych hoteli położonych daleko na południu regionu jest dodatkowo płatny.

Odbiór z niektórych hoteli położonych daleko na południu regionu jest dodatkowo płatny.

Sprawdź aktualne promocje.