SATAYA – REJS DO “DOMU DELFINA”

Pływanie z delfinami Marsa Alam jest mozliwe! Sataya inaczej Shaab Sataya albo Rafa Delfinów to miejsce, gdzie szansa spotkania delfinów w ich naturalnym środowisku jest bardzo wysoka! Wycieczka rozpoczyna sie w bardzo wczesnych godzinach porannych. Przejazd microbusem do portu Hamata, położonego około 100 km na południe od Marsa Alam. Statek wypływa z portu około 7.30 rano (godzina wypłynięcia zależy od odprawy w kapitanacie portu). Dopłynięcie do miejsca, w którym najczęściej pojawiają sie delfiny, trwa prawie 2 godziny. Na miejscu czas na pływanie z maską, rurką i płetwami. Podziwiać można przepiękne rafy koralowe, kolorowe ryby i oczywiscie delfiny! Rafa Delfinow czyli Satayah zawdzięcza swoja nazwę regularnie widywanym tu tym przyjaznym ssakom morskim – delfinom. Sprzęt do snurkowania, angielskojęzyczna obsługa, lunch i napoje wliczone w cenę wycieczki. Powrót do portu około godz.16.00. Następnie transfer do hotelu.
Wycieczki odbywaja sie w poniedziałki, środy i soboty, a przy wyjątkowo silnym wietrze w inne dni tygodnia.
Cena: osoba dorosła 50$ + 80funtów eg. opłata na rzecz parku narodowego
Dzieci do lat 6 – gratis.
Dzieci od 6 do 12 lat – 25$ + 40funtów eg. opłata na rzecz parku narodowego
Uwaga! Na wycieczkę należy zabrać ręcznik i kserokopię strony paszpotru, zawierającą zdjęcie i dane personalne. Śniadanie proszę zjeść w hotelu lub zamówić w recepcji suchy prowiant tzw. luchbox.

Przy niesprzyjających warunkach pogodowych (silny wiatr, duże fale) program wycieczki ze względów bezpieczeńswa może ulec zmianie. Wycieczka dla osób potrafiących dobrze pływać i raczej odradzamy osobom, które cierpią na chorobe morską – w tym rejonie fale bywają bardzo wysokie.

Sprawdź aktualne promocje.