MARSA MUBARAK – OGRÓD KORALOWY

MARSA MUBARAK – OGRÓD KORALOWY

Marsa Mubarak inaczej Imbarak lub po prostu ogród koralowy to miejsce, które zachwyci przede wszystkim miłośników kolorowych raf koralowych, żółwi i krów morskich. Wycieczka zaczyna się zbiórką w recepcji hotelowej w godzinach rannych. Przejazd mikrobusem do Port Ghalib (przed wyborem tej wycieczki proszę sprawdzić położenie hotelu wzgl portu). Rejs łodzią na snurkowanie przy kilku przepięknych rafach koralowych. Można korzystać z własnego sprzętu do snurkowania, jeśli ktoś nie ma otrzyma na przystani maskę, rurkę, płetwy. Nie zapewniamy pianek do snurkowania. Pierwszy przystanek po około 30minutach, w miejscu zwanym Shuna. Snurkujemy z przewodnikiem około 45 min. Następnie 15-to minutowy rejs do Marsa Mubarak (IMBARAK), miejsca gdzie często spotyka się żółwie i diugonie ( diugonie to inaczej krowy morskie, ogromne ssaki żywiące sie trwą morską). Postój na nurkowanie powierzchniowe trwa około godziny. Pływamy pontonem z silnikiem motorowym i pod opieką przewodnika szukamy żółwi oraz krów morskich.
Powrót na łódź, gdzie czeka już obiad w formie szwedzkiego stołu. Zimne napoje, kawa, herbata dostępne przez cały rejs. Powrót do portu około godziny 16:00, następnie transfer do hotelu.

Przy niesprzyjających warunkach pogodowych (silny wiatr, duże fale) program wycieczki ze względów bezpieczeńswa może ulec zmianie.

Wycieczki odbywają się codziennie.
Cena: osoba dorosła 40$
Dzieci do lat 6 – gratis.
Dzieci od 6 do 12 lat – 20$
Uwaga! Na wycieczkę należy zabrać ręcznik i kserokopię strony paszportu, zawierającą zdjęcie i dane personalne, ręczniki, kremy z filtrem UV oraz śniadanie. Przed wyborem wycieczki morskiej prosimy sprawdzić na mapie położenie Państwa hotelu. Odległości miedzy portami i hotelami są w Marsa Alam w niektórych przypadkach bardzo duże.

Sprawdź aktualne promocje.