LUKSOR Z MARSA ALAM

LUKSOR Z MARSA ALAM

Luksor z Marsa Alam

Luksor najczęściej nazywany jest w przewodnikach największym muzeum na otwartym powietrzu. To prawda i warto to zobaczyć! Miasto położone jest na Wschodnim i Zachodnim brzegu Nilu a ilość zabytków jakie można tam znaleźć zachwyca badaczy starożytności cały czas! Prawy i lewy brzeg Nilu po prostu jest przepełniony posągami i świątyniami.
Proponowana przez nas jednodniowa wycieczka zaczyna się dojazdem z Państwa hotelu w Marsa Alam do Safagi do policyjnego punktu kontrolnego, potem trasa do Luksoru (wyjazd z hotelu między godz. 2.30 a 4.30 – dokładną godzinę zbiórki podajemy już na miejscu w zależności od lokalizacji hotelu). Podróż trwa od 5 do 7 godzin w zależności od tego z którego hotelu wyjazd. Zwiedzanie rozpoczyna się od Świątyni w Karnaku – tutaj dołącza polskojęzyczny licencjonowany przewodnik. Następnie obiad w formie szwedzkiego stołu, napoje dodatkowo płatne. Po obiedzie fabryka alabastru i zwiedzanie Doliny Królów. Wejście do wybranych 3 grobowców wliczone jest w cenę wycieczki. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania grobowca Tutenchamona za dodatkową opłata – obecnie cena to 300 funtów egipskich. Jadąc dalej zwiedzimy Świątynię Hatszepsut, i zobaczymy Kolosy Memnona. Świątynia Hatszepsut jest to przepiękna wykuta w skale świątynia grobowa jedynej kobiety-faraon. Powrót do hotelu około godziny 23.00-1.00 (w zależności od lokalizacji hotelu). Na wycieczkę należy zabrać własne śniadanie i napoje. Luksor jest gorącym miastem a wszystkie świątynie znajdują się w pełnym słońcu – prosimy zabrać nakrycia głowy i założyc przewiewne ubrania.

Cena: 82$ osoba dorosła, dziecko w wieku 4-12 lat 41$, dziecko poniżej 4 lat gratis

Wycieczki odbywają się we wtorki, czwartki i niedziele.
Dodatkowo płatny dla chętnych mini rejs po Nilu na Wyspę Bananowa około 13 USD ( osoby które nie wykupują tego rejsu oczekują w autobusie na osoby w nim uczestniczące)
Środek transportu zależy od ilości uczestników (autokar, coaster, microbus) a minimalna liczba uczestników to 2 osoby. Odbiór z niektórych hoteli położonych daleko na południu regionu jest dodatkowo płatny.

Sprawdź aktualne promocje.