Edfu i Kom Ombo z Marsa Alam

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę na Południe Egiptu.

Ze wszystkich świątyń w Egipcie, jakie się zachowały, świątynia Horusa w Edfu, jest najlepiej utrzymana i największa, zaraz po świątyni w Karnaku. Horus był synem Izydy i Ozyrysa, był bogiem płodności przedstawianym z głową sokoła. Budowla słynie z ogromnych pylonów wysokich i szerokich na 35m, ich długość to prawie 137m. Przed światynia główą stoi słynny, wykonany z czarnego granitu posag Horusa, który nosi podwójną koronę , symbol Górnego i Dolnego Egiptu.

Kom Ombo, to miasto położone nad Nilem, około 50km od Asuanu. Najciekawszym zachowanym starożytnym obiektem w tej miejscowości jest świątynia wzniesiona przez Totmesa III, a później rozbudowywana przez Ptomeleuszy. Jako jedyna, świątynia jest poświęcona dwóm triadom bóstw, każda z nich ma swoje własne komnaty i sanktuaria. Po wschodniej stronie świątyni bóg krokodyl, Sobek z żoną i synem. Po zachodniej stronie, Haroeris lub „Horus Starszy” z żoną i synem. Po prawej stronie do wejścia do świątyni, jest niewielka kapliczka poświęcona Hathor. Jest też muzeum gdzie można zobaczyć zmumifikowane krokodyle i kilka glinianych trumien dla krokodyli. Ciekawostką są także ruiny po bardzo głębokiej studni z okragłymi schodami i Nilometrem.

Wycieczka zaczyna się dojazdem z hotelu w Marsa Alam do Edfu (wyjazd miedzy godziną 4.00 a 5.00 rano dokładną godzine zbiórki podajemy już na miejscu w zależności od lokalizacji hotelu). Podróż trwa około 4-4,5 godziny. W Edfu czeka na Państwa polskojęzyczny licencjonowany przewodnik, z którym zwiedzacie. Następnie przejazd do Kom Ombo lunch w lokalnej restauracji (napoje dodatkowo płatne) a potem z przewodnikiem wejście do świątyni Sobka i Horusa. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Powrót do hotelu około 21.00 (zależy od tempa zwiedzania i lokalizacji hotelu).

Wycieczka indywidualna – cena zależy od ilości chętnych osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt na nasz adres email biuro@marsatours.pl

Wycieczki odbywają się w poniedziałki, środy, piątki, soboty.

Środek transportu zależy od ilości uczestników (samochód osobowy, autokar, coaster, microbus) a minimalna liczba uczestników to 2 osoby.