KOM OMBO I ASUAN Z MARSA ALAM

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę na Południe Egiptu.

Kom Ombo, to miasto położone nad Nilem, około 50km od Asuanu. Najciekawszym zachowanym starożytnym obiektem w tej miejscowości jest świątynia wzniesiona przez Totmesa III, a później rozbudowywana przez Ptomeleuszy. Jako jedyna, świątynia jest poświęcona dwóm triadom bóstw, każda z nich ma swoje własne komnaty i sanktuaria. Po wschodniej stronie świątyni bóg krokodyl, Sobek z żoną i synem. Po zachodniej stronie, Haroeris lub „Horus Starszy” z żoną i synem. Po prawej stronie do wejścia do świątyni, jest niewielka kapliczka poświęcona Hathor, gdzie można zobaczyć zmumifikowanego krokodyla i kilka glinianych trumien dla krokodyli. Ciekawostką są także ruiny po bardzo głębokiej studni z okragłymi schodami i Nilometrem.

Asuan to miasto na Południu Egiptu, na wschodnim brzegu Nilu, przy pierwszej katarakcie. Zabierzemy Was na Wyspę Fiela, gdzie zwiedzimy przepiekny kompleks świątynny bogini Isis. Na koniec wycieczki zatrzymamy się na Wielkiej Tamie Asuańskiej. Budowla jest ogromna a pozyskiwana tam energia elektryczna dociera do całego Egiptu.

Wycieczka Kom Ombo i Asuan zaczyna się dojazdem z hotelu w Marsa Alam do Kom Ombo (wyjazd miedzy godziną 4.00 a 5.00 rano dokładną godzine zbiórki podajemy już na miejscu w zależności od lokalizacji hotelu). Podróż trwa około 4-4,5 godziny. W Kom Ombo czeka na Państwa polskojęzyczny licencjonowany przewodnik, z którym zwiedzacie świątynię Sobka i Horusa. Następnie przejazd do Asuanu i obiad w miejscowej restauracji (napoje dodatkowo płatne). Po lunchu rejs na Wyspę Fiela i zwiedzanie świątyni Izydy. Ostatni punt programu to postój na Wielkiej Tamie Asuańskiej (kolejność zwiedzania może ulec zmianie). Powrót do hotelu około 22.00

Wycieczka indywidualna – cena zależy od ilości chętnych osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt na nasz adres email biuro@marsatours.pl

Wycieczki odbywają się w poniedziałki, środy, piątki, soboty.

Środek transportu zależy od ilości uczestników (samochód osobowy, autokar, coaster, microbus) a minimalna liczba uczestników to 2 osoby.