MARSA MUBARAK – OGRÓD KORALOWY

MARSA MUBARAK – OGRÓD KORALOWY

Marsa Mubarak inaczej Imbarak lub po prostu ogród koralowy to miejsce, które zachwyci przede wszystkim miłośników kolorowych raf koralowych, żółwi i krów morskich. Wycieczka zaczyna się zbiórką w recepcji hotelowej w godzinach rannych. Przejazd mikrobusem do Port Ghalib (przed wyborem tej wycieczki proszę sprawdzić położenie hotelu wzgl portu). Rejs łodzią na snurkowanie przy przepięknych rafach koralowych. Można korzystać z własnego sprzętu do snurkowania, jeśli ktoś nie ma otrzyma na przystani maskę, rurkę, płetwy. Nie zapewniamy pianek do snurkowania. Rejs do Marsa Mubarak (IMBARAK) czyli do miejsca gdzie często spotyka się żółwie i diugonie ( diugonie to inaczej krowy morskie, ogromne ssaki żywiące sie trwą morską). Postój na nurkowanie powierzchniowe trwa około godziny. Często z dużej łodzi przesiadamy się i pływamy pontonem z silnikiem motorowym. Pod opieką przewodnika szukamy żółwi oraz krów morskich.
Powrót na łódź, gdzie czeka już obiad w formie szwedzkiego stołu. Zimne napoje, kawa, herbata dostępne przez cały rejs. Powrót do portu około godziny 14:30-15:00, następnie transfer do hotelu.

Przy niesprzyjających warunkach pogodowych (silny wiatr, duże fale) program wycieczki ze względów bezpieczeńswa może ulec zmianie.

Wycieczki odbywają się codziennie.
Cena: osoba dorosła 40$
Dzieci do lat 6 – gratis.
Dzieci od 6 do 12 lat – 20$

Odbiór z niektórych hoteli położonych daleko na południu regionu jest dodatkowo płatny.

Za dodatkową opłatą podczas rejsu można zanurkować głębinowo.
Uwaga! Na wycieczkę należy zabrać ręcznik i kserokopię strony paszportu, zawierającą zdjęcie i dane personalne, ręczniki, kremy z filtrem UV oraz śniadanie. Przed wyborem wycieczki morskiej prosimy sprawdzić na mapie położenie Państwa hotelu. Odległości miedzy portami i hotelami są w Marsa Alam w niektórych przypadkach bardzo duże.

Sprawdź aktualne promocje.

Nie ponosimy odpowiedzialności za zdjęcia i filmy zakupione na wycieczkach