WYCIECZKI PUSTYNNE

WYCIECZKI PUSTYNNE

WYCIECZKI PUSTYNNE z Marsa Alam to głównie wyprawy jeepami lub quadami na Pustynię Arabską . Ta północno-wschodnia częśc Sahary, usytuowana między Nilem a Morzem Czerwonym, charakteryzuje się suchym zwrotnikowym klimatem i surowymi, skalistymi krajobrazami. Jest to ta część Sahary, która jest za zachodzie piaszczysta a na wschodzie kamienista. Prawie każde egipskie safari dociera do wioski beduińskiej. Beduini to pasterska ludność koczownicza. Dzięki wielbłądom podejmowali oni dalekie wędrówki. Obecnie większość Beduinów prowadzi osiadły tryb życia, hodują owce i kozy a przede wszystkim współpracują z firmami turystycznymi. Chętnie witają w swoich osadach zwiedzających, częstując ich na początek ciepłą herbatą, podawaną w małych metalowych garnuszkach. W naszej ofercie aż trzy różne programy safari.

Dla tych, którzy pierwszy raz będą na pustyni proponujemy super bogaty program super safari . W programie tej wycieczki kilka atrakcji: jazda quadami, wielbłądami, zwiedzanie wioski beduińskiej, duża kolacja a wieczorem egipskie show z pokazem tańca brzucha. Będzie także okazja do zrobienia wspaniałych zdjęć – zachody słońca na pustyni są wyjątkowo malownicze. Miłośników szybkiej jazdy quadami zapraszamy na quad safari szalona jazda tymi czterokołowymi motorami po pustyni, piasek wdzierający się wszędzie i niesamowite krajobrazy Pustyni Arabskiej. Na taką wycieczkę można zabrać także dzieci. Maluchy siadają na quady z osobą dorosła a kto ukończył 16lat może prowadzić quada sam. Jeśli przylecieliście do Egiptu tylko na tydzień i chcecie odpocząć polecamy jednodniową wycieczkę moto marine quad safari , która łaczy w sobie dwie różne wycieczki: morska i pustynną. Zaczynacie od jazdy quadami a potem snurkowanie na przepięknej plaży Abu Dabbab, gdzie bardzo często można zobaczyć żółwie morskie a rafy są bardzo kolorowe.

Pamiętajcie na  wszystkie pustynne wycieczki należy zabrać własną chustę arafatkę do zakrycia głowy i twarzy, butelkę wody do picia, okulary słoneczne, aparat fotograficzny oraz buty trzymające się nogi (w okresie zimowym lepiej zabrac bluzę – wieczory na pustyni bywają chłodne).